Profesjonalny środek do czyszczenia felg

Zabrudzenia na felgach to prawdziwa zmora każdego miłośnika samochodów. Ich obecność jest nierozerwalnie związana z korzystaniem z auta, jednak istnieją skuteczne sposoby na ich usunięcie.

Wystarczy zastosować profesjonalny środek do czyszczenia felg, dostępny w dobrych sklepach oferujących kosmetyki do pielęgnacji aut. Jakie są główne źródła zabrudzeń? W jaki sposób można je usunąć?

Zabrudzenia na felgach

Każdy posiadacz auta doskonale zdaję sobie sprawę, że usunięcie zabrudzeń na felgach może być nie lada wyczynem! Wynika to z tego, że obecny na felgach brud to nie tylko kurz, pył i błoto znajdujące się na ulicy, ale również bardzo trudne do usunięcia opiłki materiału ściernego pochodzące z klocków hamulcowych. Każdorazowo w trakcie hamowania rozgrzane opiłki odpadają od klocków hamulcowych, a ich część wbija się w lakier felg. To właśnie te metaliczne odpady są najtrudniejsze do usunięcia. Można jednak to zrobić. Jak?

Profesjonalny środek do czyszczenia felg

Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo duża ilość środków przeznaczonych do czyszczenia felg samochodowych. Niemniej jednak ich skuteczność potrafi być bardzo różna! Zdecydowanie najlepsze środki swoje działanie opierają na tzw. dekontaminacji. Nie zagłębiając się w zachodzące procesy chemiczne, wystarczy wiedzieć, że efekt dekontaminacji pozwala na usunięcie wszystkich metalicznych zanieczyszczeń, które wbiły się do lakieru felg. W znakomitej większości sytuacji wystarczy nałożenie profesjonalnego środka i odczekanie odpowiedniego okresu czasu. Jedynie najtrudniejsze zabrudzenia muszą być dodatkowo przeczyszczone za pomocą szczotki.