Sportowe osiągi wywołujące szybsze bicie serca

Wielu mężczyzn interesujących się motoryzacją z pewnością kojarzy włoską markę Lamborghini. Sportowe samochody najczęściej kojarzone są właśnie z logiem byka rodem z Włoch. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Lamborghini Huracan. Maszyna o potężnym silniku V10 o trzech wariantach mocy była dostępna za kwotę niewiele ponad 1 milion złotych. Czy obecnie Huracan dalej zapiera dech w piersiach?

Ponadczasowe osiągi oraz stylistyka

Samochód naprawdę sportowy musi posiadać w sobie to coś, co będzie wyznaczało trend dla innych na przestrzeni następnych kilku lat. Lamborghini Huracan (https://devil-cars.pl/jazda/lamborghini-huracan), jako następca Gallardo, osiągną sprzedażowy sukces i w dniu dzisiejszym, czyli dobrych kilku lat po jego premierze nadal wygląda świeżo. Jeżeli jadąc na ulicy widzisz samochód bardzo szeroki i niski z drapieżnym błyskiem świateł od razu kojarzy się ono z Lamborghini. Ostre kształty, bardzo dynamiczna stylistyka mimo tego, że jest znana już w innych modelach ciągle jest nowoczesna.

Pojazd kolekcjonerski czy jednak do codziennej jazdy?

Mało kto potrafi sobie wyobrazić, aby dojeżdżać do pracy takim samochodem jak Lamborghini Huracan. Jest to pojazd raczej kolekcjonerski. Eksploatowanie takiego potwora w warunkach codziennych byłoby grzechem, bardzo drogim grzechem. Potężny silnik V10 wymaga ogromnych ilości benzyny. Spalanie na poziomie ok. 20 litrów na każde 100km nie jest czymś zaskakującym. Ale nie można zapomnieć, że w zamian za to mamy do dyspozycji ponad 500 koni mechanicznych nawet w najsłabszej wersji silnikowej. Także coś za coś.