Mitsubishi Lancer EVO na tor i do codziennej jazdy

Sukcesy rajdowe oraz mała konkurencja, a także kapitalne właściwości jezdne, zapewniły modelom Mitsubishi Lancer EVO miejsce w panteonie samochodów sportowych.

Rywalizacja napędza sprzedaż

Końcówka lat 90. w rajdowych samochodowych mistrzostwach świat napędzała rywalizacja dwóch marek Mitsubishi oraz Subaru. Oba te samochody oferowały rewelacyjne osiągi, dostępne dotychczas tylko w super samochodach w relatywnie niskiej i przystępnej cenie. Rywalizacja ta trwała od 1994 roku, kiedy to pierwsza Impreza WRX opuściła fabrykę Subaru. Od tego momentu obaj producenci co roku wypuszczali coraz to nowsze i lepsze modele, powodując na wypieki na twarzach fanów. Dzięki tej rywalizacji, każda nowa wersja Lancera EVO była lepsza od poprzedniej, a miłośnicy marki byli zachwyceni.

Mitsubishi Lancer EVO – super osiągi w kompaktowym rozmiarze

Lancer EVO to bezkompromisowy pojazd, który dodatkowo nie zatracił nic ze swej praktyczności. Klasyczne nadwozie typu sedan, oraz 5 miejsc w kabinie gwarantują dość komfortowe podróżowanie na co dzień. Sportowy charakter auta zdradzają dodatki, oraz twardsze zawieszenie. Dzięki takiemu zestawieniu możemy Mitsubishi Lancer EVO https://devil-cars.pl/jazda/mitsubishi-lancer-evo-10 używać zarówno jako tzw. daily car, jak i fun car do weekendowej zabawy na torze.

Dzięki swej popularności, na rynku do tej pory możemy znaleźć wiele zadbanych egzemplarzy. Posiadanie Lancera EVO gwarantuje niezapomniane wrażenia z jazdy, bez rezygnacji z codziennej praktyczności. Obecnie na rynku nie ma już takich pojazdów, tak dobrze łączących obie te cechy.