Wynajem aut Balice – cenne porady

Wynajem aut Balice na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie musi być. Niestety nie wszystkie wypożyczalnie działają uczciwie, dlatego też warto zapoznać się z najpopularniejszymi pułapkami i haczykami na nieostrożnych kierowców.

Limity kilometrów

wypożyczalnia samochodów kraków lotnisko

Bardzo częstą praktyką wypożyczalni samochodów jest oczywiście nakładanie limitu kilometrów. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu i podpisywaną umową. Jeżeli przekroczy się zapisane limity, to niestety można wygenerować bardzo duże koszty dodatkowe. Wypożyczalnia samochodów Balice może zastosować między innymi dzienny przebieg, po którego przekroczeniu naliczane są dodatkowe opłaty za każdy kilometr.

Liczba osób które są uprawione do kierowania pojazdem

Wypożyczalnia samochodów Kraków Balice może zastosować także ograniczenia dotyczące liczby kierowców. W większości przypadkach wypożyczonym samochodem mogą kierować jedynie te osoby, które podpisały umowę. Każdy kolejny kierowca musi liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Aby uniknąć problemu nie warto wypożyczać auta drugiej osobie.

Stan baku

Przy wynajmowaniu samochodu warto zwrócić uwagę także na kwestie związane z bakiem. Wypożyczalnia samochodów Balice zazwyczaj udostępnia swoim klientom samochody z pełnym bakiem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że po oddaniu samochodu bak również powinien być pełny.