Tor Poznań. Sprawdź się na prawdziwym torze wyścigowym!

Tor wyścigowy znajdujący się w Poznaniu został otwarty już w 1977 roku. Od tego czasu jest miejscem organizacji wielu eventów motoryzacyjnych. Mogą jeździć po nim także amatorzy!

Tor wyścigowy Poznań – najdłuższy tor w Polsce

Znajdujący się w pobliżu lotniska Ławica Tor Poznań https://devil-cars.pl/tor/poznan-glowny to jedyny tego typu obiekt w Polsce, który może pochwalić się homologacją wyścigową FIA, a także homologacją europejską UEM.

Tor w Poznaniu jest najdłuższy w kraju – ma długość 4083 metrów z prostą długą na 560 metrów. Najwyższej jakości nawierzchnia, szerokość 12 metrów oraz kilkanaście zakrętów tworzą idealne warunki do ścigania się najszybszymi samochodami na świecie.

To właśnie na Torze Poznań odbywają się liczne imprezy motoryzacyjne, w tym Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski i inne krajowe i międzynarodowe wydarzenia.

Tor Poznań – także dla amatorów

Tor wyścigowy w Poznaniu nie jest zarezerwowany tylko dla kierowców zawodowych. Mogą przetestować go także amatorzy, którzy uwielbiają szybkość i chcą doświadczyć emocji, których nie można doznać podczas zwykłej jazdy ulicami.

Z Torem Poznań współpracują wypożyczalnie sportowych samochodów, które umożliwiają przejażdżki jednymi z najszybszych i najdroższych aut na świecie. Ferrari F430, Lamborghini Gallardo, Porsche 911, Ferrari Italia, Nissan GTR, Ford Mustang – to tylko niektóre pojazdy, które czekają na spragnionych emocji kierowców.

Rezerwację na jazdę sportowymi autami po torze wyścigowym w Poznaniu można wykonać online. Wystarczy wybrać auto i termin jazdy.