Przedłuż życie swoich wkładek do futra polerskiego

Utrzymanie podkładek polerskich w czystości przedłuży ich żywotność i zapewni dobre, równomierne polerowanie przy każdym użyciu. Do polerowania pianki lub wełny można użyć pędzla ze szczeciny, lub bufora do natryskiwania, ale po zakończeniu polerowania przez cały dzień trzeba je też głębiej wyczyścić.

Zawsze staraj się przestać polerować, gdy podkładka jest całkowicie nasycona woskiem lub resztkami lakieru. Jeśli podkładka, która odpowiada za futro polerskie (zobacz takie https://glossfactory.pl/futra-polerskie), jest całkowicie nasycona pozostałościami polerowania, czas ją zatrzymać i wyczyścić. W przypadku wkładek wełnianych należy wykonać szybkie czyszczenie, gdy wełna wydaje się matowa. Jeśli polerujesz samochód, podkładkę należy wyczyścić po wykonaniu 2 sekcji (każda sekcja ma mniej więcej rozmiar pokrywy bagażnika).
Jeśli polerujesz podłogi, podkładkę należy szybko wyczyścić, gdy zauważysz, że najnowsza sekcja podłogi nie wygląda na tak dobrze wypolerowaną, jak poprzednie wyczyszczone sekcje.

Przyłóż szczotkę futra polerskiego z włosia do podkładki z pianki i włącz polerkę elektryczną, co pomoże oczyścić jej powierzchnię. Delikatnie dociśnij szczoteczkę, aby naciskać na podkładkę i nie podrażnić jej struktury podczas obracania się. Używanie szczotki do szorowania pomoże usunąć resztki bez uszkadzania podkładki. Dlatego też silikonowe szczoteczki lub pędzle o miękkim włosiu są najchętniej używane.

Unikaj wywierania zbyt dużego nacisku za pomocą pędzla, ponieważ może to uszkodzić piankę na podkładce.
Jeśli wyjąłeś już podkładkę z polerki, trzymaj ją w jednej ręce i drugą ręką szoruj podkładkę tam i z powrotem plastikową szczotką z włosia.
Należy pamiętać, że ta procedura jest zalecana tylko w przypadku piankowych wkładów polerskich.