Kiedy warto odwiedzić wulkanizatora?

Warsztat samochodowy może przybierać różne postacie. Często jest to warsztat mechaniczny, lakierniczy lub po prostu pracujący przy oponach. Tzw. wulkanizacja to jeden z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez kierowców warsztatów samochodowych. Kiedy warto go odwiedzić?

Okresowa zmiana opon

Dwa razy do roku każdy kierowca musi odwiedzić warsztat samochodowy zajmujący się wymianą opon. Jest to konieczne, aby zachować właściwy poziom przyczepności pozwalający na bezpieczne i stabilne poruszanie się samochodem. Jest to konieczne z uwagi na zmieniające się wraz z porami roku warunkami pogodowymi, do których dostosować trzeba konkretnie posiadane na kołach opony.

Nagła awaria opony

Czasem jednak opony doznają awarii i uszkodzenia, co powoduje, że wulkanizator musi być odwiedzony również w tak nagłym przypadku. Co jednak konkretnie może skłonić kierowcę do takiej wizyty? Przede wszystkim przebicie opony, z której zacznie uciekać powietrze. Jazda na takiej oponie jest niemożliwa, toteż konieczne jest jej załatanie. Inną bardzo często występującą awarią opony jest jej odkształcenie się. Często z powodu wady fabrycznej dochodzi na oponie do powstania dużego bąbla, który już na wczesnym etapie powodować będzie wibracje koła i który może oznaczać nawet nagły wybuch opony podczas jazdy.

Artykuł powstał we współpracy z warsztatem samochodowym Nord Auto Białystok