Jak zatuszować rysy na lakierze samochodowym?

Każdy samochód jest narażony na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Mowa tu zarówno o tych, do powstania których przyczynił się właściciel pojazdu, jak i tych powstałych nie z jego winy. Jednym z najczęściej pojawiających się defektów są niewątpliwie rozmaite zadrapania i uszkodzenia lakieru samochodowego. W tym artykule powiemy sobie o tym, jak je skutecznie zatuszować.

Po pierwsze odpowiednie preparaty

Pierwszym sposobem na to, aby pozbyć się zarysowań i otarć na lakierze samochodowym jest zastosowanie odpowiednich, ogólnodostępnych preparatów. Należy mieć jednak na względzie fakt, że nie w każdym przypadku się one sprawdzą. Jeżeli mówimy o głębokich zarysowaniach, to w tym wypadku nie spełnią one swojej roli. Warto zauważyć również, że niektóre otarcia na lakierze wystarczy po prostu zetrzeć wilgotną ściereczką lub umyć dedykowanym środkiem.

Po drugie wizyta u specjalisty

Drugie i dużo bardziej kosztowne rozwiązanie stanowi wizyta u specjalisty jakim jest lakiernik samochodowy. Należy mieć na względzie fakt, że tego typu usługa jest naprawdę droga, nie mniej jednak efekty niewątpliwie zaskakujące. Tańszą wersją wyżej wspomnianego jest wykonanie polerki lakieru, nie mniej jednak nie sprawdzi się ona przy każdym rodzaju otarć.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam do lakierników z Nord Auto Volvo Olsztyn