Wypożyczalnia samochodów – co warto o niej wiedzieć?

Wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym klienci mogą wypożyczyć samochód na określony czas. W grę wchodzi wynajem zarówno krótkoterminowy, jak i ten na dłuższy okres czasu. Trzeba jednak mieć świadomość, że wypożyczenie auta z wypożyczalni obwarowane jest różnego rodzaju warunkami. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na wypożyczenie pojazdu.

Tankowanie i limit kilometrów

Bardzo wiele osób zastanawiających się nad wypożyczeniem auta, łamie sobie głowę nad tym, jak wygląda kwestia jego tankowania. Otóż prawda jest taka, że w profesjonalnych wypożyczalniach klient zawsze otrzymuje auto zatankowane do pełna. Niezależnie od tego, ile paliwa zużyje, jego zadaniem i obowiązkiem jest powtórne zatankowanie auta, tak by wróciło do wypożyczalni z pełnym bakiem. Jeśli chodzi o limit przejechanych kilometrów, to trzeba koniecznie dowiedzieć się, czy w wybranej wypożyczalni takowy obowiązuje. Może być bowiem tak, że jeśli zostanie on przekroczony, wypożyczalnia zapewne doliczy dodatkowe opłaty.

Pewność i bezpieczeństwo

Przed wypożyczeniem modelu konkretnego auta, warto się upewnić, czy posiada ono wszelkie obowiązkowe i nieobowiązkowe opłaty – takie jak OC, NNW, AC oraz Assistance. Daje to kierowcy pewność, że w razie jakichkolwiek trudności nie pozostanie on z problemem sam, lecz uzyska potrzebną pomoc. Warto także dokładnie obejrzeć wypożyczone auto, by przekonać się, że nie posiada ono żadnych uszkodzeń oraz wad, które mogą mieć wpływ na komfort użytkowania.

Konsultacji udzielił serwis Nord Auto Olsztyn