Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Jak podnieść szansę na sprzedaż używanego samochodu, a także nieco podnieść jego cenę? Najlepiej jeśli zadbamy o wygląd naszego pojazdu. Wystarczy kilka drobnych zmian i nasze auto będzie się prezentować o niebo lepiej.

Jak poprawić wygląd naszego samochodu?

Każdy właściciel auta wie, że z biegiem lat samochodowy lakier matowieje, a przez to prezentuje się znacznie gorzej. Na początek powinniśmy oczywiście dokładnie umyć całą karoserię. Możemy wybrać się do myjni automatycznej bądź zdecydować się na samodzielne wypucowanie naszego pojazdu. Jeżeli postawimy na drugą opcję to warto zainwestować w dobrej jakości szampon do samochodu. Taki produkt nie tylko pomoże nam usunąć różne zabrudzenia, takie jak błoto, kurz czy ptasie odchody, ale także nie pozostawi nieestetycznych smug. Do wyboru mamy dwa podstawowe rodzaje szamponów samochodowych. Z woskiem w składzie i bez wosku. Oba rodzaje produktów mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników.

Warto też zadbać o plastikowe oraz gumowe elementy nadwozia. W sklepach motoryzacyjnych znajdziemy specjalne spraye na bazie silikonu i olejków, które mają działanie natłuszczające. Warto zadbać o potencjalnie nieważne detale, wbrew pozorom to właśnie one najbardziej rzucają się w oczy.

Świeżość i nie tylko

Dokładnie wysprzątany samochód to nie wszystko warto też zadbać o odpowiedni zapach. Dobry odświeżacz powietrza to podstawa. Ale czasami i on nie wystarcza. Zwłaszcza jeśli w samochodzie palimy papierosy czy przewozimy zwierzęta. Wtedy konieczne jest pranie tapicerki. Jednak nie jest ono zbyt kosztowne, a daje naprawdę spektakularne efekty…