KTM X Bow

KTM to firma z Austrii, która produkuje motocykle, quady, rowery, gokarty oraz samochody. Założona została przez Hansa Trunkenpolza w Mattighofen w Austrii. Ciekawy jest fakt, że motocykle tej firmy regularnie zajmują czołowe miejsca w Rajdzie Dakar.

PIERWSZE AUTO KTM

Pierwszym autem austriackiej firmy był KTM X Bow. Model został stworzony przy współpracy z Audi, Dallarą oraz Kiska Design. Auto miało swoją premierę 8 marca 2007 roku w czasie Geneva Motor Show, do produkcji trafił rok później. Tworząc pojazd, firmie KTM przyświecała idea przeniesienia stylistyki i idei stosowanych przy produkcji motocykli na pojazd czterokołowy. KTM X Bow to z założenia auto torowe, którym można się poruszać po ulicach, tak że auto spełnia potrzebne minimum wymagań, by uzyskać homologację drogową. Chcąc zachować jak najlepsze osiągi samochodu, zrezygnowano z drzwi, przedniej szyby czy systemu audio, klimatyzacja jest również zbędna z powodu braku dachu.

POCZĄTKI AUTA

KTM X Bow jest ultralekkim, sportowym samochodem posiadającym szczątkowe nadwozie typu roadster. Seryjna produkcja auta ruszyła w styczniu 2008 roku, pierwszy właściciel otrzymał swój nabytek już miesiąc później. Z początku zakładano wyprodukowanie 1000 egzemplarzy, zaś pierwsze 100 z nich zostało wyprodukowane w ramach edycji specjalnej.

DOBRA ZABAWA

Sportowe auto KTM X Bow jest pojazdem, który praktycznie rzecz biorąc służy do zabawy i ten cel spełnia bardzo dobrze. Dodatkowo ciekawy projekt nadwozia też może się podobać, co zwiększa atrakcyjność auta. Wysokie osiągi i atrakcyjny wygląd czynią z niego pojazd, obok którego nie można przejść obojętnie.