Opony z kolcami 185/65 R15 do aut budżetowych

Na wstępie należy powiedzieć, że jeśli chodzi o wybór opon zimowych, to nie jest tak, że wystarczy spojrzeć na tabelę z wynikami testów, znaleźć zwycięzcę w sklepie i zamówić. Żadna opona zimowa nie sprawdza się we wszystkich warunkach pogodowych. Niektóre z nich będą się świetnie trzymać na śniegu, ale inne przewyższą je na mokrych drogach. Te z kolei mogą nie działać optymalnie na oblodzonych nawierzchniach. Warto więc zastanowić się, na jakie warunki pogodowe kupujemy opony zimowe 185/65/15 i odpowiednio je dobrać.

Opony zimowe na drogi szybkiego ruchu

Jeśli jeździsz na dłuższych trasach autostradami lub drogami pierwszej klasy, których utrzymanie w zimie jest zazwyczaj priorytetem, prawdopodobnie nie martwisz się tak bardzo o śnieg, ale raczej o suchą, mokrą i ewentualnie oblodzoną nawierzchnię. I wreszcie, co nie mniej ważne, mniejsze zużycie opon będzie przydatne. W tym przypadku wybralibyśmy opony zimowe 185/65/15, chociaż wypadły one w teście jako drugie najgorsze, jeśli weźmiemy pod uwagę zużycie paliwa, a ponadto są dość głośne.

Opony zimowe 185/65/15 do miasta

Choć może się wydawać, że najważniejszą cechą opon zimowych są ich osiągi na śniegu, nie jest to do końca prawda. W ruchu miejskim znacznie bardziej docenia się solidne zachowanie na mokrej nawierzchni, a nawet na całkowicie suchej. W tym względzie możemy chyba polecić opony zimowe 185/65/15, które okazały się najlepsze na suchej nawierzchni. Radzą sobie również z mokrymi nawierzchniami, ale istnieją lepsze rozwiązania do stosowania na śniegu i lodzie.