Wynajem średnioterminowy samochodu w Krakowie – wady i zalety

Wynajem średnioterminowy samochodu w Krakowie to jedna spośród ofert wypożyczalni w tym mieście, która jest alternatywą dla zobowiązań kilkuletnich. Jeśli będzie nam zależeć na szybkiej i łatwej procedurze rezerwowania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny, może to być propozycja idealna. Na czym właściwie polega średnioterminowy wynajem? Jakie ma on zalety i wady?

Wynajem średnioterminowy – czym jest?

Wynajem średnioterminowy, czyli inaczej medium rental term, to połączenie oferty o nazwie rent a car, jak i wypożyczania auta na dłuży okres czasu, który może sięgać nawet do kilku lat. Z takiej propozycji korzystają głównie przedsiębiorstwa, niemniej jednak jest ona również dostępna dla prywatnych klientów. To, dla kogo będzie on właściwą propozycją, zależne jest od potrzeb, jak i oczekiwań wybranego klienta. Czym jest właściwe wynajem średnioterminowy (zobacz) aut? Odznacza się podpisywaniem umowy na dłuższy, aniżeli miesiąc czas z zachowywaniem górnej granicy do roku. Bez wątpienia związane to będzie z wybranymi wadami z punktu widzenia biznesowych klientów.

Wady wynajmu średnioterminowego

Według podatkowych przepisów, które zawarte są w ustawie o PIT oraz CIT, ten rodzaj wynajmu nie spełnia kryteriów leasingu. Dlatego, jeżeli firma podejmie decyzję odnośnie dopisania tegoż wydatku na poczet kosztów przychodu, niezbędne będzie prowadzenie ewidencji co do przebiegu aut. W takim przypadku może okazać się, iż odliczeniu podlegać będzie tylko część spośród opłat. Jednakże w wypadku przedsiębiorstw z transportowej branży albo częstszych delegacji, nie powinno to stanowić żadnej przeszkody z uwagi na wyższe przebiegi miesięczne.

Zalety wynajmu średnioterminowego

Wśród zalet wynajmu średnioterminowego samochodu, warto wymienić:

  • krótki czas potrzebny na formalności mające związek z rezerwacją pojazdu,
  • brak konieczności brania na siebie kilkuletnich zobowiązań z zachowaniem przy tym stałego dostępu do w pełni sprawnego pojazdu.