Nowe czy używane? Jakie samochody kupować?

Kupowanie samochodu to zaprawdę niezwykle zajęcie. Nic więc dziwnego, że każdy przyszły kierowca przykłada do tego procesu niezwykle dużo uwagi. Problem tylko w tym, że nie każdy potrafi się zdecydować, czy lepiej będzie wydać pieniądze na pojazd zupełnie nowy, prosto z salonu, czy też może jednak lepszym wyjściem jest kupienie samochodu z drugiej reki, czyli używanego. Czym te dwie możliwości się charakteryzują?

Kupujemy auto nowe

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą kupowania nowego samochodu jest fakt, że uzyskuje się całkowitą pewność co do jego stanu technicznego, czego nie da się powiedzieć o samochodzie używanym. W tym wypadu nie ma żadnego ryzyka, że auto było bite, uszkodzone, czy też o niejasnej przeszłości. Dodatkowo oczywiście kupuje się maszynę na gwarancji, więc jakiekolwiek ewentualne usterki, które i tak powinny być rzadkości, naprawiane są bezpłatnie. Niestety wszystko to oznacza o wiele wyższą cenę niż w przypadku modeli używanych.

Kupujemy samochód używany

Powszechnie się uważa, że samochody używane kupowane są tylko i wyłącznie z powodu niskiej ceny. Jest to oczywiście naprawdę potężna zaleta takich pojazdów, lecz nie jedyna. Inną równie ważny jest to, że używane samochody są sprawdzone i jeśli tylko kupi się je w dobrym miejscu, pewne co do swojego stanu technicznego. Nowe modele często trapione są licznymi awariami, które wraz z wiekiem są regularnie usuwane. Dzięki temu auto przykładowo 4-letnie jest odpowiednio przygotowane do naprawdę bardzo długiego i co najważniejsze bezproblemowego używania.