Do czego tak naprawdę służy wosk Carnauba?

Woski samochodowe od wielu lat wykorzystywane są do pielęgnacji lakieru karoserii oraz do jego zabezpieczania. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele rodzajów wosków, które przeznaczone są do zupełnie innych zadań.

Jaki wosk wybrać?

W sezonie letnim najlepiej sprawdzi się wosk Carnauba, który tworzy specjalną barierę ochronną przed promieniami UV. Jest to idealny preparat dla tych kierowców, którzy nie chcą dopuścić do płowienia się koloru lakieru. Nie można zapominać także i o tym, że samochody zabezpieczone woskiem Carnauba zdecydowanie łatwiej jest umyć, dlatego też tak wielu kierowców korzysta z ich dobrodziejstwa. W wielu przypadka wystarczy zwykłe spłukanie karoserii wodą pod ciśnieniem, aby nasze auto prezentowało się jak nowe.

Szeroki i różnorodny wybór?

Na półkach sklepowych można znaleźć twarde woski, naturalne, koloryzujące i syntetyczne. Istnieją także specjalne produkty, które wykorzystywane są do wypełniania rys. To właśnie szeroki i różnorodny wybór wosków Carnauba sprawia, że wielu kierowców nie ma zielonego pojęcia na który preparat postawić. Inwestując w nowy wosk Carnauba warto zwrócić uwagę przede wszystkim na czas potrzebny na aplikację oraz na trwałość wosku na lakierze. Nie można zapominać także o efekcie wizualnym po nałożeniu oraz o dodatkowym efekcie hydrofobowym. Zakup porządnego wosku to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo wykonać woskowanie. Kluczem do sukcesu jest oczywiście dokładne zapoznanie się z instrukcja danego preparatu.